You are currently viewing CENTRUL DE SERVICII SOCIALE FLOAREA SPERANȚEI DIN PUCIOASA AJUTAT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL DE SERVICII SOCIALE FLOAREA SPERANȚEI DIN PUCIOASA AJUTAT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

 

   În cadrul proiectului de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 12 aprilie 2018, parohiile: Dealu Mare, Doicești, Iedera și Măgura au oferit produse igenico-sanitare Centrului de Servicii Sociale Floarea Speranței din Pucioasa.

   Acest demers filantropic, inițiat de Înaltpreasfinția Sa, are ca obiectiv oferirea unui ajutor constant, săptămânal, instituțiilor sociale din Eparhia noastră și imitarea acestui gest de către oameni și instituții.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI