You are currently viewing CENTRUL DE ZI PENTRU COPII CU AUTISM SI SINDROM DOWN A PRIMIT AJUTORUL UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL DE ZI PENTRU COPII CU AUTISM SI SINDROM DOWN A PRIMIT AJUTORUL UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

     

 

   Cu binecuvantarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, miercuri, 19 iulie 2017, parohiile Cătunu, Buna Vestire, Bungetu și Stolnicul, din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit Centrului de zi pentru copii cu autism si sindrom down din Municipiul Targoviste, jucării si materiale educative, necesare instituției.
   Acțiunea filantropică este parte a proiectului săptămânal de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, acest demers având în vedere ajutorarea concretă a celor în nevoi, dar și impulsionarea actului de a dărui în comunitatea noastră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI