You are currently viewing CENTRUL FLOAREA SPERANȚEI  DIN PUCIOASA BENEFICIAR AL PROIECTULUI FILANTROPIC DERULAT DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL FLOAREA SPERANȚEI DIN PUCIOASA BENEFICIAR AL PROIECTULUI FILANTROPIC DERULAT DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

Centrul Floarea Speranței din Pucioasa a fost săptămâna aceasta beneficiarul proiectului filantropic derulat la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon ce are ca obiectiv sprijinirea activității instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

Materiale de finisaj interior necesare reparațiilor la clădirea instituției au fost dăruite, joi, 10 martie 2022,  prin intermediul contribuției solidare a parohiilor: Brănești I, Brănești II, Buciumeni, Costești și Colibași.

Acest demers merită urmat de cât mai mulți, oameni și instituții, pentru a susține nevoile din cadrul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI