You are currently viewing CENTRUL REZIDENȚIAL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DIN RĂCARI A PRIMIT DARURI DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL REZIDENȚIAL PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE DIN RĂCARI A PRIMIT DARURI DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Preoții de la parohiile: Butimanu, Călugăru, Ciocănești I, Serdanu, Tărtășești și Țepeș Vodă, din cadrul Protoieriei Titu, însoțiți de tineri din Comitetele parohiale ale acestor comunități de credință și de cântăreții bisericești, au dăruit produse igienico-sanitare și legume Centrului Rezidențial pentru persoane vârstnice din Răcari.

Aceste daruri sunt destinate sprijinirii activității instituției, dar se constituie și într-un model demn de urmat și de alții. De asemenea, ele au fost oferite în cadrul amplului proiect filantropic de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul nostru, inițiat de Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI