You are currently viewing CENTRUL SE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL SE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

      Cu binecuvantarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 10 octombrie 2017, parohiile: Costești Deal, Măgura, Ludești, Scheiu I și Scheiu II au donat Centrului de Servicii Sociale din Găești, rechizite, încalțăminte și produse igenico-sanitare necesare bunei funcționări a instituției.

      Reamintim că această activitate filantropică aparține inițiativei Înaltpreasfinției Sale de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul nostru, ca manifestare concretă a principiilor Evangheliei lui Hristos, în societatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ Al ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI