You are currently viewing CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI A GĂZDUIT O ACȚIUNE FILANTROPICĂ

CENTRUL SOCIAL CREŞTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI A GĂZDUIT O ACȚIUNE FILANTROPICĂ

  

 

   Miercuri, 4 aprilie 2018, în apropierea sărbătorii Învierii Domnului, la Centrul Social Creştin al Arhiepiscopiei Târgoviştei (C.S.C.), Înaltpreasfinţitul Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, însoțit de Părintele Vicar și Părinți Consilieri de la Centrul Eparhial a oferit daruri de îmbrăcăminte și încălţăminte la 30 copii de la Centrul de Servicii Sociale „Floare de Colţ” din Târgovişte şi la 6 copii din cadrul Apartamentului protejat „Sf. Ier. Nicolae” al C.S.C. La această acțiune social-filantropică a luat parte doamna Cristiana Bucur, Director al Direcţiei Generale Judeţene de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Dâmboviţa și reprezentanți ai presei târgoviștene.

   Înaltul Ierarh s-a adresat celor prezenți evidențiind esența mesajului pascal și aratând că grija față de semenii noștri, manifestarea filantropiei și a generozității reprezintă o cale de a răspândi mesajul plin de lumină și milostivire al lui Dumnezeu, precum și un mijloc de a alunga răul, dezbinarea și ura din societatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI