You are currently viewing CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL SOCIAL CREȘTIN DIN TÂRGOVIȘTE A PRIMIT SPRIJIN DIN PARTEA UNOR PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Din nou, la cererea Centrului Social Creștin din Târgoviște, preoți, împreună cu membrii Comitetelor de tineret de la parohiile: Vlădeni I, Vlădeni II, Finta, Cojasca și Săcuieni din Protoieria Târgoviște Sud, au oferit, joi, 8 decembrie 2022, produse igienico-sanitare necesare așezământului social în activitatea sa cotidiană.
Sprijinul este oferit în cadrul proiectului filantropic de ajutorare a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI