You are currently viewing CENTRUL SOCIAL FLOAREA SPERANȚEI DIN PUCIOASA, BENEFICIAR AL AJUTORULUI UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CENTRUL SOCIAL FLOAREA SPERANȚEI DIN PUCIOASA, BENEFICIAR AL AJUTORULUI UNOR PAROHII DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

               

 

      Joi, 25 ianuarie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Aninoasa, Berivoiești, Bezdead I și Moroieni Glod au dăruit Centrului Social Floarea Speranței din Pucioasa produse igenico-sanitare și alimentare, necesare activității cotidiene a instituției.

      Această acțiune bisericească, parte a proiectului Eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, vine în întâmpinarea unor nevoi concrete ale semenilor noștri și are ca scop promovarea perspectivei filantropice a Bisericii noastre.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI