You are currently viewing CENTRUL SOCIAL ”SF.  ANDREI” DE LA GURA OCNIȚEI ESTE DIN NOU SPRIJINIT DE BISERICĂ

CENTRUL SOCIAL ”SF.  ANDREI” DE LA GURA OCNIȚEI ESTE DIN NOU SPRIJINIT DE BISERICĂ

 

 

Centrul Social ”Sf.  Andrei” de la Gura Ocniței a beneficiat vineri, 29 martie 2024, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, de sprijin din partea unor parohii ale Eparhiei noastre.

Acesta a constat din produse igienico-sanitare și vopsea lavabilă, fiind oferit de preoți și tineri de la parohiile: Gura Ocniței, Izvorul Tămăduirii, Mănești, Ocnița I si Ocnița II, din Protoieria Târgoviște Nord.

Continuă, astfel, și în Postul Paștelui proiectul filantropic de ajutorare constantă a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, demers inițiat de Mitropolitul Nifon.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI