You are currently viewing CLERICII ȘI TINERII DE LA CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE AU OFERIT DARURI CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN

CLERICII ȘI TINERII DE LA CATEDRALA MITROPOLITANĂ DIN TÂRGOVIȘTE AU OFERIT DARURI CENTRULUI SOCIAL CREȘTIN

      

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 13 septembrie 2016, în ajunul sărbătorii Înălțării Sf. Cruci, preoții Catedralei Mitropolitane, împreună cu Comitetul de Tineri au dăruit Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei produse igenico-sanitare și fructe, pentru susținerea activității Apartamentului Social Protejat Sf. Ier. Nicolae din cadrul acestei instituții, dar și a altor activități cotidiene.
   Această acțiune filantropică dorește să susțină misiunea socială a Centrului Social Creștin și să ofere o mărturie concretă a iubirii de aproapele și a solidarității creștine pentru a fi urmate de cât mai mulți.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI