You are currently viewing COLINDĂTORI LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

COLINDĂTORI LA REȘEDINȚA EPARHIALĂ DIN TÂRGOVIȘTE

                           

      

 

   Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a primit, la Reședința Eparhială, vineri, 20 decembrie 2019, grupuri de colindători, dintre care amintim: Corul „Anastasis” de la Parohia Eroilor din Târgoviște, un grup de elevi de la Școala Gimnazială din localitatea Mătăsaru, conduși de prof. Izabela Radu și Grupul Vocal Instrumental condus de domnul Alexandru Udrea.
   Înaltpreasfinția Sa le-a oferit colindătorilor daruri și le-a vorbit despre însemnătatea sărbătorii Nașterii Domnului pentru viața noastră spirituală și despre bucuria vestirii învățăturii noastre creștine prin intermediul colindelor străbune.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI