You are currently viewing COMPLEXUL DE SERVICII COMUNITARE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

COMPLEXUL DE SERVICII COMUNITARE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

   Complexul de Servicii Comunitare din Găești a primit, marți, 31 iulie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, daruri din partea parohiilor: Broșteni, Fierbinți, Ionești și Petrești, Protoieria Găești, constând din produse alimentare si igienico-sanitare.
   Contribuție materială concretă și mijloc de ajutorare a celor îngrijiți în centrul mai sus amintit, acest demers aparține proiectului eparhial de ajutorare periodică a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Chiriarhul nostru.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI