You are currently viewing COMPLEXUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

COMPLEXUL DE SERVICII SOCIALE DIN GĂEȘTI SPRIJINIT DE PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

   Marți, 6 martie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Cobia, Mânăstirea Cobia, Mislea, Gura Foii și Catanele, Protoieria Găești, au dăruit Complexului de Servicii Sociale din Găești produse igienico-sanitare, utile în activitatea cotidiană a instituției.

   Acest demers filantropic face parte din proiectul eparhial de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, ce a fost inițiat de către Înaltpreasfinția Sa pentru a evidenția aprofundarea valorilor evanghelice în societatea contemporană.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI