You are currently viewing CONCERT DEDICAT NAȘTERII DOMNULUI LA PAROHIA MOROIENI I DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCERT DEDICAT NAȘTERII DOMNULUI LA PAROHIA MOROIENI I DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

               

 

          

 

   Luni, 26 decembrie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, la Parohia Moroeni I, cu hramul „Adormirea Maicii Domnului”, prin strădania preoților Denis Lupoiu și Irinel Ion Petrescu, a avut loc spectacolul dedicat Nașterii Domnului, intitulat „Hristos se naște, slăviți-l”, editia a II-a. În cadrul spectacolului, organizat de parohie, desfășurat în sala Căminului cultural din localitate, la care au participat circa 300 de localnici, printre care și oficialități locale, au concertat Grupul psaltic și Comitetul de Tineret, ambele aparținând Parohiei Moroeni I. Tinerii din cadrul acestui Comitet parohial au susținut și o scentă intitulată Irod și magii.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI