You are currently viewing CONCERTUL DE COLINDE AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

CONCERTUL DE COLINDE AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

 

   Duminică, 18 decembrie 2016, cu binecuvântarea şi participarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Teatrul municipal “Tony Bulandra” din Târgovişte, va avea loc Concertul de colinde tradiţionale româneşti, organizat de către Eparhia noastră, eveniment ce va putea fi urmărit, în direct, la Postul regional de televiziune Columna TV, între orele 18,00-20,00.

   Acest tradițional eveniment muzical anual va fi susţinut de către Corala Arhiepiscopiei Târgoviştei şi Grupul Coral bărbătesc “Valachia Christiana”, ambele dirijate, de către maestrul Mihail Vlădăreanu, cu participarea extraordinară a următorilor artiști: mezzosoprana Ştefania Chiţulescu, basul Marius Boloș, soprana Elena Dragomir, mezzosoprana Rebecca Pelmuș, soprana Anabela Georgescu și tenorul Vlad Miriță.

   Menționăm că intrarea în sala de concert de face numai pe bază de invitație.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTE