You are currently viewing CONCERTUL DE COLINDE AL ŞCOLILOR DE TEOLOGIE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTE

CONCERTUL DE COLINDE AL ŞCOLILOR DE TEOLOGIE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIŞTE

 

 

Joi, 17 decembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Clubul Studenţilor al Universităţii “Valahia” din Târgovişte va avea loc Concertul de colinde, închinat sărbătorii Naşterii Domnului, al şcolilor de teologie din Eparhia noastră, organizat de către Seminarul Teologic “Sf. Ioan Gurã de Aur” şi Facultatea de Teologie şi Ştiinţele Educaţiei a Universitãţii “Valahia” din Târgovişte, începând cu ora 17.00.
   La eveniment vor participa corurile reunite ale Seminarului Teologic “Sf. Ioan Gurã de Aur” (dirijor P.C. Pr. dr. Gheorghe Drăghici şi dl. Prof. Florinel Cazan) şi al Facultãţii de Teologie şi Ştiinţele Educaţiei a Universitãţii “Valahia” (dirijor dl. Prof. drd. Mihail Vlădăreanu).
Intrarea va fi liberă, ca urmare, doritorii şi credincioşii sunt aşteptaţi la acest eveniment.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI