You are currently viewing CONCERTUL DE COLINDE AL ȘCOLILOR DE TEOLOGIE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCERTUL DE COLINDE AL ȘCOLILOR DE TEOLOGIE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

   Joi, 15 decembrie 2016, de la ora 17,00, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Clubul Studenţilor al Universităţii “Valahia” din Târgovişte, va avea loc Concertul de colinde, dedicat sărbătorii Naşterii Domnului, susținut de către corurile reunite ale Seminarului Teologic “Sf. Ioan Gurã de Aur” (dirijor Pc. Pr. dr. Gheorghe Drăghici şi dl. Prof. Florinel Cazan) şi al Facultãţii de Teologie şi Ştiinţele Educaţiei a Universitãţii “Valahia” (dirijor dl. Asist. univ. dr. Mihail Vlădăreanu).

   Invităm doritorii şi credincioşii să participe la acest eveniment.

   Intrarea va fi liberă!

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTE