CONCERTUL DE COLINDE TRADIŢIONALE ROMÂNEŞTI AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI

 

 

 

Duminică, 20 decembrie 2015, cu binecuvântarea şi participarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Teatrul municipal “Tony Bulandra” din Târgovişte, va avea loc Concertul de colinde tradiţionale româneşti, organizat de către Eparhia noastră, eveniment ce va fi transmis în direct de către postul regional de televiziune MDI TV, între orele 18,00-20,00.
   Acest eveniment va fi susţinut de către Corala Arhiepiscopiei Târgoviştei şi Grupul Coral bărbătesc “Valachia Christiana”, ambele dirijate, de către maestrul Mihail Vlădăreanu, cu participarea extraordinară a mezzosopranei Ştefania Chiţulescu-Boloş, a sopranei Cristina Dan, a tenorului Vlad Miriţă şi a artistului liric, tenorul Florin Georgescu.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI