You are currently viewing CONCERTUL EXTRAORDINAR DE COLINDE AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI, 2019

CONCERTUL EXTRAORDINAR DE COLINDE AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI, 2019

 

 

      Duminică, 22 decembrie 2019, la Teatrul Municipal “Tony Bulandra” din Târgovişte, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, va avea loc Concertul extraordinar de colinde al Arhiepiscopiei Târgoviștei.
      Concertul va fi susținut de Corala Arhiepiscopiei Târgoviştei şi Grupul Coral bărbătesc “Valachia Christiana”, ambele dirijate de către dl. asist. univ. dr. Mihail Vlădăreanu, cu participarea tenorului Vlad Miriță, a baritonului Yuriy Țsiple și a sopranei Ștefania Boloș. Acompaniamentul la pian va fi asigurat de prof. dr. Ana Maria Ioan.
      Menționăm că accesul în sală se face numai pe bază de invitație, iar întregul eveniment va fi transmis în direct pe Facebook, pe pagina oficială a Eparhiei noastre, între orele 18,00-20,00.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI