CONCERTUL EXTRAORDINAR DE COLINDE AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

  

 Joi, 20 decembrie 2018, la Teatrul Municipal “Tony Bulandra” din Târgovişte, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, va avea loc Concertul extraordinar de colinde al Arhiepiscopiei Târgoviștei.
   În cadrul acestui eveniment muzical eclezial, își vor da concursul: Corala Arhiepiscopiei Târgoviştei şi Grupul Coral bărbătesc “Valachia Christiana”, dirijate de către dl. asist. univ. dr. Mihail Vlădăreanu, cu participarea tenorului Vlad Miriță și a sopranei Ștefania Boloș, precum și a artiștilor: Cristina Munteanu, la harpă, și Ana Maria Ioan, la pian.
   Menționăm că accesul în sală se face doar pe bază de invitație, iar întregul eveniment va fi transmis în direct pe Facebook, pe pagina oficială a Eparhiei noastre, între orele 18,00-20,00.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTE