You are currently viewing CONCURS PAROHIAL LA MOVILA ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCURS PAROHIAL LA MOVILA ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Duminică, 9 aprilie 2017, la Parohia Movila, din Protoieria Titu, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în apropierea sărbătorii Sfintelor Paşti, în Duminica Floriilor, după Sfânta Liturghie, sub coordonarea Părintelui Tudorache Fănel, a avut loc a doua ediție a concursului, intitulat „Desenatul Ouălor De Paşte”, pentru copiii și tinerii din parohie. Acesta avut două secțiuni: desenatul pe ouă de lemn şi coloratul unor fişe care conțin desene specifice perioadei pascale.
   Toţi copiii au fost răsplătiţi cu diferite daruri din partea parohiei. Această activitate a avut ca obiectiv apropierea tinerilor de biserică şi conștientizarea prezenței credintei religioase în viața lor.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI