You are currently viewing CONCURSUL JUDEȚEAN RESPECT LEGEA! RESPECT VIAȚA! ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCURSUL JUDEȚEAN RESPECT LEGEA! RESPECT VIAȚA! ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

     

     

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 22 martie 2018, la Biblioteca Județeană Ion Heliade Rădulescu, Arhiepiscopia Târgoviștei a participat, ca instituție parteneră, alături de Judecătoria Târgoviște, Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița, Facultatea de Drept a Universității Valahia din Târgoviște și Asociația Salvați Copiii, la jurizarea Concursului județean Respect Legea! Respect Viața!, organizat de către Inspectoratul Județean de Poliție Dâmboviţa.

   La final, Eparhia noastră a contribuit la premierea celor 15 elevi, ajunși în faza finală a competiției, oferindu-le cărți și dulciuri.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI