You are currently viewing CONCURSUL NAȚIONAL CATEHETIC – HRISTOS: SUFLETUL SATULUI MEU, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCURSUL NAȚIONAL CATEHETIC – HRISTOS: SUFLETUL SATULUI MEU, ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

   

  

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, joi, 28 martie 2019, la cele cinci protoierii ale Eparhiei noastre, s-a desfășurat evaluarea și premierea portofoliilor depuse de cele 55 de parohii care s-au înscris la Concursul Național Catehetic Hristos: sufletul satului meu, care face parte din Proiectul Național Catehetic desfășurat, anual, în Patriarhia Română, cu titlul Hristos împărtășit copiilor.
   La etapa pe Protoierii a acestui concurs, au luat parte 669 elevi. Au fost oferite daruri tuturor participanților, iar câștigătorii locurilor I, II și III de la fiecare protoierie, reprezentând 15 parohii, au primit premii în bani și s-au calificat la etapa eparhială a concursului, care va avea loc la Târgoviște, în luna aprilie a acestui an.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI