You are currently viewing CONCURSUL NAȚIONAL CULTURAL-ARTISTIC UNIREA: LIBERTATE ȘI UNITATE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONCURSUL NAȚIONAL CULTURAL-ARTISTIC UNIREA: LIBERTATE ȘI UNITATE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

          

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, marți, 20 martie 2018, la cele cinci protoierii ale Eparhiei noastre, s-a încheiat evaluarea portofoliilor depuse de cele 55 de parohii care s-au înscris la Concursul Național Cultural-Artistic Unirea:libertate și unitate, care face parte din Proiectul Național Catehetic desfășurat, anual, în Patriarhia Română și intitulat Hristos împărtășit copiilor.

   În urma evaluării, la faza pe protoierii a acestui concurs, la care au participat 605 elevi, au fost acordate premiile I, II și III pentru fiecare protoierie, elevii câștigători calificându-se la etapa eparhială a concursului, care va avea loc la Târgoviște, în luna aprilie a acestui an.

   Toți participanții au primit daruri, iar cei 203 elevi de la cele 15 parohii câștigătoare ale etapei pe protoierie au primit și premii în bani.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI