You are currently viewing CONDUCERE NOUĂ A FILIALEI A.S.C.O.R., ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONDUCERE NOUĂ A FILIALEI A.S.C.O.R., ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

      Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 8 martie 2016, la sediul Facultății de Teologie și Științele Educației a Universității „Valahia” din Târgoviște, au avut loc alegeri pentru noua conducere a Asociației Studenților Creștin Ortodocși Români (A.S.C.O.R.) – filiala Târgovişte, la care au participat 53 de studenți, de la diferite facultăți, reprezentând membri activi ai Asociației.
      În urma votului, au fost aleși în unanimitate: Radu George Dinescu, din anul II, specializarea Teologie pastorală, președinte; Ioana Carmina Ciubuc, din anul II, specializarea Științele Educației, vicepreședinte; Eusebiu Bratu, din anul III, specializarea Teologie pastorală, vicepreședinte; Tudorache Teodor Romario, specializarea Teologie pastorală, din anul I; Costin Botea, din anul II, specializarea Teologie pastorală, consilier pe probleme externe; Cătălin Marinescu, din anul III, specializarea Teologie pastorală, consilier pe probleme interne, și Nicoleta Trandafiroiu, din anul II, master, specializarea Științele Educației, ca secretar.
    Președintele ales a ținut să mulțumească Înaltpreasfinției Sale pentru binecuvântare și a prezentat principalele elemente manageriale pe care și le-a propus în noua sa calitate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTE