You are currently viewing CONFERINŢA ADMINISTRATIVĂ LUNARĂ CU PREOŢII DIN PROTOIERIA TÂRGOVIŞTE SUD

CONFERINŢA ADMINISTRATIVĂ LUNARĂ CU PREOŢII DIN PROTOIERIA TÂRGOVIŞTE SUD

 

 

             

 

   Vineri, 26 februarie 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la biserica Stolnicu din Târgovişte, s-a desfăşurat Conferinţa administrativă lunară cu preoţii din Protoieria Târgovişte Sud, prezidată de Pc. Pr. dr. Ionuţ GHIBANU, Vicar Eparhial.
   După susţinerea referatului cu tema Rolul educatiei religioase a tinerilor in misiunea pastorala a Bisericii, de către Pr. Virgil Bolovan, de la Parohia Ghirdoveni I, şi a comunicărilor pastoral-misionare şi administrative din partea Centrului eparhial, au avut loc dezbateri cu privire la cele prezentate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI