You are currently viewing CONSTITUIREA ASOCIAŢIEI PROFESORILOR DE RELIGIE DIN JUDEŢUL DÂMBOVIŢA

CONSTITUIREA ASOCIAŢIEI PROFESORILOR DE RELIGIE DIN JUDEŢUL DÂMBOVIŢA

          

 

   Joi, 26 mai 2016, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la Sala de festivităţi a Seminarului Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgovişte, a avut loc întrunirea profesorilor de Religie din judeţul Dâmboviţa, având ca scop înfiinţarea filialei locale a Asociaţiei Profesorilor de Religie (A.P.R.).

   Întrunirea a fost prezidată de Pc. Pr. dr. Ionuţ GHIBANU, Vicar Eparhial, însoţit de Pc. Pr. dr. Ciprian ILEANA, Consilier Eparhial şi de Pc. Pr. dr. Mihail Iulian STAN, Inspector de Religie, în cadrul Inspectoratului Şcolar Judeţean Dâmboviţa.
   În urma propunerilor venite din partea profesorilor, a fost votată, în unanimitate, componenţa Consiliului director, astfel: Prof. Simona Maria Mihai, preşedinte; Prof. Marcel Danţiş, vicepreşedinte; Prof. Alexandru Androne, secretar, Prof. Floricica Ştefan, membru, şi Prof. Octavian Pleşa, membru.
   Urmează ca membri aleşi ai Consiliului director să întreprindă demersurile specifice pentru înfiinţarea noii filiale a A.P.R.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI