You are currently viewing CONTINUĂ ACȚIUNILE SOCIAL-FILANTROPICE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONTINUĂ ACȚIUNILE SOCIAL-FILANTROPICE ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   În apropierea marii sărbători a Învierii Domnului, joi, 13 aprilie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, au continuat acțiunile social-filantropice în Eparhia noastră. Astfel, Parohia Răzvadul de Jos, prin preoții ei: Pr. Georgian Tănase, Pr. Marian Ceauş și Pr. Bogdan Gabriel Stana, a dăruit unui număr de 20 de familii nevoiașe, cu numeroși copii, alimente și îmbrăcăminte, achiziționate din fondurile parohiei și din donații ale unor creștini.
   De asemenea, parohiile Vladeni I si Vladeni II, prin intermediul preoților Cristian Duțescu și Dorinel Romeo Neculăescu au oferit la un număr de 20 de familii nevoiașe din localitate, alimente si haine.
   Darurile oferite în cadrul celor două acțiuni filantropice parohiale au însemnat peste 4.000 lei.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI