You are currently viewing CONTINUĂ CURSURILE PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CONTINUĂ CURSURILE PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

  

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, joi, 30 martie 2017, s-a desfășurat, la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, cu participarea a 22 de elevi de la diferite școli târgoviștene, cel de al doilea curs de limba engleză pentru copii, inaugurat săptămâna trecută, prin bunăvoința doamnei Prof. Sorina Popescu, de la Școala Tartaşeşti.

   Reamintim că, alături de acest curs, sub coordonarea Pc. Pr. Adrian Rada, directorul instituției, în cadrul centrului se desfășoară și cursuri de cusături și quilling, ele având loc în fiecare zi, între orele 12-13, în mod gratuit, ca parte a contribuției Eparhiei noastre la educarea tinerei generații.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI