You are currently viewing CONTINUĂ PROIECTUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI DE SPRIJINIRE A INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

CONTINUĂ PROIECTUL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI DE SPRIJINIRE A INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

 

   Proiectul eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița, inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon a continuat în această perioadă. Astfel, miercuri, 4 iulie 2018, parohiile: Mircea Vodă, Brezoaiele, Lunguleţu II, Poiana de Sus şi Poiana de Jos, din Protoieria Titu, au dăruit Centrului Rezidențial pentru persoane vârstnice de la Mereni, produse de curăţenie şi alimente neperisabile pntru a susține activitatea cotidiană a instituției și a se constitui în exemplu demn de urmat și de alții.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI