You are currently viewing CONTINUĂ PROIECTUL EPARHIAL DE SPRIJINIRE SĂPTĂMÂNALĂ A ACTIVITĂȚII INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONTINUĂ PROIECTUL EPARHIAL DE SPRIJINIRE SĂPTĂMÂNALĂ A ACTIVITĂȚII INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

 

   În cadrul proiectului eparhial de sprijinire săptămânală a activității instituțiilor sociale din Arhiepiscopia Târgoviștei, inițiat de către Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Gura-Vulcănii, Runcu l, Șerbănești și Săteni, Protoieria Pucioasa, au oferit, joi, 30 august 2018, produse igenico-sanitare Centrului Floarea Speranței din Pucioasa.
   Ca semn de solidaritate și mărturie a filantropiei creștine, această activitate a avut ca obiectiv susținerea unor nevoi concrete ale centrului social mai sus menționat, precum și oferirea unui exemplu demn de urmat și de alții, din cadrul comunității noastre locale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI