You are currently viewing CONTINUĂ PROIECTUL EPARHIAL DE SPRIJINIRE SĂPTĂMÂNALĂ A INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

CONTINUĂ PROIECTUL EPARHIAL DE SPRIJINIRE SĂPTĂMÂNALĂ A INSTITUȚIILOR SOCIALE DIN JUDEȚUL DÂMBOVIȚA

 

   Continuă proiectul eparhial de sprijinire săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița. Astfel, parohiile: Lăculețe, Șotânga, Valea Leurzii și Valea Lungă – Cricov din Protoieria Pucioasa au donat, joi, 3 octombrie 2019, Centrului Floarea Speranței din Pucioasa produse igienico-sanitare și de curățenie. Amintim că proiectul a fost inițiat de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în urmă cu 4 ani, pentru a veni în sprijinul așezămintelor social-filantropice din cadrul comunității noastre locale.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI