You are currently viewing CONTINUĂ TABERELE PENTRU ELEVI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIŢEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

CONTINUĂ TABERELE PENTRU ELEVI LA MÂNĂSTIREA PEȘTERA IALOMIŢEI DIN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

          

     

 

   La sfârșitul acestei săptămâni, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, s-a încheiat, la Mânăstirea Peștera Ialomiţei, o nouă tabără pentru 11 elevi, care au obținut locul I la Concursul catehetic național Unirea: libertate și unitate, ca dar pentru performanța lor educațională.
   Coordonați de către Pr. Mihail Moga de la Parohia Băleni Sârbi, Protoieria Târgoviște Sud, elevii au participat la programul liturgic al mânăstirii, au vizitat locurile din vecinătatea sfântului locaș și au abordat diferite teme de spiritualitate și cultură, importante pentru zidirea lor duhovnicească.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI