You are currently viewing CORUL „ANASTASIS” AL PAROHIEI „EROILOR” DIN TÂRGOVIȘTE A MERS ÎN TURNEU LA VIENA

CORUL „ANASTASIS” AL PAROHIEI „EROILOR” DIN TÂRGOVIȘTE A MERS ÎN TURNEU LA VIENA

La invitația Parohiei ortodoxe române „Sfinții Martiri Brâncoveni” din Baden Bei Wien,  Corul „Anastasis”  al Parohiei „Eroilor”  din Târgoviște, dirijat de Pr. paroh Lucian Mileșan, a mers, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în turneu, la Viena, în perioada  28 august – 4 septembrie 2022.

    Cu acest prilej, a fost susținut un recital de muzică tradițională românească, în biserica Parohiei „Sfinții Martiri Brâncoveni” din Baden Bei Wien, unde au fost întâmpinați de Pr. paroh Radu Boscu, care a primit în dar cele mai recente tipărituri ale Editurii Arhiepiscopiei Târgoviștei.

          Cu acest prilej, membrii Corului „Anastasis”  au vizitat obiective turistice din capitala Austriei, dar și din alte orașe de pe parcursul călătoriei, cum ar fi, de exemplu, Budapesta.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI