You are currently viewing COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A DONAT SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ TÂRGOVIŞTE DOUĂ INJECTOMATE ÎN VALOARE DE 16.000 LEI

COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI A DONAT SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ TÂRGOVIŞTE DOUĂ INJECTOMATE ÎN VALOARE DE 16.000 LEI

  

   În sprijinul îmbunătăţirii activității medicale din spital, în cadrul efortului general de eradicare a pandemiei de COVID-19, joi, 9 aprilie 2020, la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Arhiepiscopia Târgoviștei a achiziționat două injectomate, în valoare de 16.000 lei, pe care le-a donat Spitalului Județean de Urgență din Târgoviște.

   Reamintim că Eparhia noastră contribuie la efortul național și global de eradicare a pandemiei de COVID 19, prin numeroase activități, demersuri și proiecte, dar și îndemnându-și proprii credincioși de a respecta cu strictețe reglementările legale privind carantina la domiciliu. De asemenea, recent, Eparhia noastră a oferit, aceleiași instituții medicale, un aparat pentru monitorizarea funcțiilor vitale, de tipul Fukuda Denshi DS – 8100N, în valoare de 21.000 de lei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI