You are currently viewing COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI DONEAZĂ SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ TÂRGOVIŞTE UN APARAT ÎN VALOARE DE 21.000 LEI

COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI DONEAZĂ SPITALULUI JUDEȚEAN DE URGENȚĂ TÂRGOVIŞTE UN APARAT ÎN VALOARE DE 21.000 LEI

 

 

      Ca o contribuție pentru îmbunătăţirea condițiilor de desfăşurare a activităților spitalicești, pe fondul pandemiei de COVID-19, joi, 26 martie 2020, la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Arhiepiscopia Târgoviștei a achiziționat un aparat pentru monitorizarea funcțiilor vitale, de tipul Fukuda Denshi DS- 8100N, în valoare de 21.000 lei, pentru a-l dona Spitalului Județean de Urgență din Târgoviște.

      Reamintim că Eparhia noastră contribuie la efortul național și global de eradicare a pandemiei de COVID 19 prin numeroase activități, demersuri și proiecte, precum și îndemnându-și proprii credincioși de a respecta cu strictețe reglementările legale privind carantina la domiciliu.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI