You are currently viewing COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI IMPLICATĂ ÎN EFORTURILE DE ERADICARE A PANDEMIEI

COVID 19: ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI IMPLICATĂ ÎN EFORTURILE DE ERADICARE A PANDEMIEI

          

     

 

   COVID-19: Pentru a veni în sprijinul eforturilor de limitare și eradicare a pandemiei cu noul coronavirus Covid-19, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, în Eparhia noastră, preoții de la parohii vor da curs solicitărilor primite prin intermediului TEL VERDE, pus la dispoziție de Patriarhia Română.

   Respectând cu strictețe cerințele igenice speciale, și în această perioadă, în cadrul Cantinei Sociale a Arhiepiscopiei Târgoviștei, se oferă mâncare gătită pentru 100 de persoane în fiecare zi.

   Parohiile: Răzvadul de Jos, Răzvadul de Sus, Sf. Vineri și Sf. Nicolae Andronești, din cadrul Protoieriei Târgoviște Nord, au donat Centrului de Servicii Comunitare, Sf. Andrei – Gura Ocniței, produse de igienă sanitară, alimente și rechizite.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI