You are currently viewing CU PRILEJUL ZILEI INTERNAȚIONALE A FEMEII – DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CU PRILEJUL ZILEI INTERNAȚIONALE A FEMEII – DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

Cu prilejul Zilei Internaționale a Femeii, luni, 8 martie 2021, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Eparhia noastră, prin intermediul Sectorului Social – Filantropic, a oferit daruri, constând din flori și dulciuri, beneficiarilor și angajatelor din cadrul Asociației Suflet pentru Oameni- Centrul Rezidențial pentru Persoane Vârstnice din Municipiul Târgoviște.
În semn de apreciere pentru vocația maternă și familială a femeii, astfel de acțiuni se desfășoară, în această perioadă, în multe alte instituții și parohii ale Arhiepiscopiei Târgoviștei.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI