You are currently viewing CURSUL INIȚIAL DE FORMARE ÎN DOMENIUL PREVENIRII CONSUMULUI DE DROGURI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CURSUL INIȚIAL DE FORMARE ÎN DOMENIUL PREVENIRII CONSUMULUI DE DROGURI LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

          

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, vineri , 6 octombrie 2017, la sediul Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, a avut loc
„Cursul inițial de formare în domeniul prevenirii consumului de droguri”, proiect inițiat de Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Dâmbovița, în colaborare cu Centrul de Prevenire, Evaluare si Consiliere Antidrog Dâmbovița și Arhiepiscopia Târgoviștei. Beneficiarii cursului au fost 22 tineri voluntari antidrog care provin de mediul rural, iar scopul acestui demers este acela de a forma tineri care să realizez activități cu tematica antidrog de tipuleducație între egali.
   Menționăm că, de-a lungul anului, la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, se desfășoară numeroase ințiative ce vin în sprijinul promovării valorilor creștine în comunitatea noastră locală.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI