You are currently viewing CURSURI DE ÎNDEMÂNARE PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CURSURI DE ÎNDEMÂNARE PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

               

 

   Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, din Calea Domnească nr.261, sub coordonarea Pc. Pr. Adrian Rada, directorul instituției, s-au desfășurat, vineri, 17 martie 2017, cursuri de cusături artizanale pentru copii.
   Menționăm că aceste cursuri se desfășoară, pe tot parcursul anului școlar, în zilele de luni, miercuri și vineri, între orele 12-14, ele având ca tematică, în afară de cea amintită mai sus, și: pictură, limba engleză, quilling și origami. Acest demers eclezial dorește să ofere, într-un ambient de siguranță, încredere și buna voie, diferite deprinderi copiilor participanți, sub coorodonarea unui personal specializat. Cei interesați pot găsi informații la telefonul 0245 -217-936.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI