You are currently viewing CURSURI DE PICTURĂ LA PAROHIA RĂCARI II DIN ARHIEPSICOPIA TÂRGOVIŞTEI

CURSURI DE PICTURĂ LA PAROHIA RĂCARI II DIN ARHIEPSICOPIA TÂRGOVIŞTEI

  

      

 În perioada 1-3 august 2016, cu binecuvântarea Înaltpreafinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit NIFON, la parohia Răcari II, Protoieria Titu, sub coordonarea preotului paroh Tudoran Daniel, s-au desfășurat cursuri de pictură pe sticlă la care au participat 14 tineri din parohie, sub îndrumarea doamnei profesor Gina Elena Bașturescu, de la Şcoala din Vizurești, și a domnului Cristian Dumitru, profesor de Religie la Şcoala Răcari.

   Aceste demers s-a derulat în acest an dedicat educaţiei tineretului ortodox, ca mijloc de sprijinire a activităţilor pastoral-misionare parohiale, precum şi pentru a susţine aspiraţiile artistice şi creatoare ale tinerilor din parohia mai sus menţionată.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI