You are currently viewing CURSURI PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

CURSURI PENTRU COPII LA CENTRUL SOCIAL CREȘTIN AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

   

  Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, miercuri, 30 mai 2018, sub supravegherea Pc. Pr. Adrian Rada, directorul instituției, s-a desfășurat, la Centrul Social Creștin al Arhiepisopiei Târgoviștei, cursul de limba engleză, susținut de doamna Prof. Florina Bunea, la care au participat elevi de la școlile din oraș.

   Amintim că pe perioada vacanței de vară, la Centrul Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, ca o contribuție a Eparhiei noastre la educarea tinerei generații, se vor desfășura activități tematice pentru copii, precum cele de: cusătorie, desen, bricolaj, quiling, limba engleză, dar și multe altele.

   Cei interesați pot apela secretariatul Centrului la telefonul: 0245.217.936.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI