You are currently viewing DAR ȘI BUCURIE PENTRU COPII CU AJUTORUL BISERICII – 22 decembrie 2020

DAR ȘI BUCURIE PENTRU COPII CU AJUTORUL BISERICII – 22 decembrie 2020

 .   .   

      În apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, Parohia Mircea Vodă din Protoieria Titu, cu ajutorul doamnei Prof. Elena Tănăsescu, din București, și a generoșilor săi elevi, a organizat o amplă colectă în urma căreia, marți, 22 decembrie 2020, au fost oferite dulciuri, îmbrăcăminte, jucării și alimente neperisabile, pentru 100 de copii din localitățile Mircea Vodă, Cuza Vodă și Vizurești.

      Darul este mijlocul adecvat de manifestare a solidarității și a comuniunii creștine, mai ales în apropierea marilor sărbători.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI