You are currently viewing DĂRNICIE MILOSTIVĂ – IMPLICARE SOCIALĂ A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

DĂRNICIE MILOSTIVĂ – IMPLICARE SOCIALĂ A ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI

 

    

 

   Miercuri, 7 iunie 2017, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, parohiile: Răzvadul de Sus, Gorgota, Răzvadul de Jos, Manga, Pucheni și Pietrari I, din Protoieria Târgoviște Nord, au oferit, Centrului educativ pentru copii săraci de la Răzvad, jocuri și articole de papetărie.
   Aparținând proiectului eparhial de sprijinire a instituțiilor sociale din Eparhia noastră, această acțiune filantropică este o mărturie a implicării comunitare a Bisericii noastre străbune cu scopul de a oferi exemple demne de imitat de cât mai mulți.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI