You are currently viewing DARURI DE 1 MARTIE OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

DARURI DE 1 MARTIE OFERITE DE ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

În prima zi de primăvară, marți, 1 martie 2022, cu binecuvântarea  Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Târgoviștei, cele 28 de ostenitoarele de la Centrul Eparhial, dar și cele 36 de bătrâne și 21 de angajate din cadrul azilului Asociației Suflet pentru oameni din Târgoviște au primit daruri, constând din flori și dulciuri, în semn de prețuire și omagiu.

În această perioadă, în multe din parohiile Eparhiei noastre se desfășoară astfel de activități dedicate începutului primăverii și omagierii femeii în comunitatea noastră.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI DE TÂRGOVIȘTEI