You are currently viewing DARURI DE 13.000 LEI OFERITE DE PAROHIILE PIETRARI I ȘI PIETRARI II

DARURI DE 13.000 LEI OFERITE DE PAROHIILE PIETRARI I ȘI PIETRARI II

În cadrul parteneriatului dintre Biserică și școală, joi, 21 decembrie 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, 220 de copii au primit daruri în valoare de 8000 de lei, prin implicarea preoților parohiilor Pietrari I și Pietrari II (Pr. Croitoru Constantin, Pr. Cobianu Mihai, Pr. Popescu Valentin si Pr. pensionar Tănase Constantin), a contribuției generoase a enoriașilor și a unor sponsori.

Acțiunea va continua în zilele următoare prin oferirea de daruri constând din îmbrăcăminte și încălțăminte unor copii cu posibilități materiale reduse și prin alimente unor persoanelor vârstnice și nevoiașe, cu o valoare totală de 5000 de lei.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI