You are currently viewing DARURI DE CRĂCIUN PENTRU COPII ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

DARURI DE CRĂCIUN PENTRU COPII ÎN ARHIEPISCOPIA TÂRGOVIȘTEI

 

 

                 

 

           

 

Joi, 17 decembrie 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, în apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, Pc. Pr. Ionțuț Ileana, Consilier Social-Filantropic și Misionar, și Pc. Adrian Rada, Directorulul Centrului Social Creștin al Arhiepiscopiei Târgoviștei, au oferit daruri la 30 de copii de la Asociația Națională a Surzilor, filiala Târgoviște.
   În apropierea Sărbătorii Crăciunului, atât Centrul Eparhial, cât și parohii din Arhiepiscopia Târgoviștei derulează programe care au ca scop oferirea unor daruri copiilor din Eparhia noastră, mai cu seamă celor proveniți din familii defavorizate.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIŞTEI