You are currently viewing DARURI DE LA PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA JUGURENI

DARURI DE LA PAROHII ALE ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA JUGURENI

Căminul de bătrâni de la Jugureni a primit marți, 23 mai 2023, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop şi Mitropolit Nifon, din partea parohiilor: Mătăsaru 1, Mislea, Morteni 1 și Picior de Munte 1, aparținând de Protoieria Găești, produse alimentare și igienico-sanitare necesare bunei desfășurări a activităților zilnice ale instituției.

La acest demers au participat și tineri din comitetele parohiale, ce au dorit să-și exprime solidaritatea cu semeni de-ai lor aflați în dificultate, oferind un bun exemplu de implicare în nevoile comunității locale.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI