You are currently viewing DARURI DE LA PAROHII DIN ORAȘUL GĂEȘTI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA JUGURENI

DARURI DE LA PAROHII DIN ORAȘUL GĂEȘTI PENTRU CĂMINUL DE BĂTRÂNI DE LA JUGURENI

     

 

      Joi, 1 februarie 2018, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, parohiile: Sf. Ioan, Sf. Nicolae, Sf. Treime, Sf. Ilie şi Cioflec, din orașul Găești, au dăruit Căminului de bătrâni de la Jugureni produse igienico-sanitare, necesare bunei desfășurări a activității cotidiene a instituției.

      Mijloc de promovare a filantropiei creștine și de aprofundare a comuniunii locale, această activitate bisericească aparține proiectului Eparhial, inițiat de către Înaltpreasfinția Sa, de ajutorare săptămânală a instituțiilor sociale din județul Dâmbovița.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI