You are currently viewing DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE „SF. ANDREI” DIN GURA OCNIȚEI ȘI PENTRU CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ȘI ASISTENȚĂ DIN GĂEȘTI

DARURI DIN PARTEA ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI PENTRU CENTRUL DE SERVICII COMUNITARE „SF. ANDREI” DIN GURA OCNIȚEI ȘI PENTRU CENTRUL DE ÎNGRIJIRE ȘI ASISTENȚĂ DIN GĂEȘTI

  

   În apropierea sărbătorii Nașterii Domnului, cu binecuvântarea și la inițiativa Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit NIFON, marți, 20 decembrie 2016, Arhiepiscopia Târgoviștei, în urma unor colecte parohiale, a oferit Centrului de Servicii Comunitare „Sf. Andrei”, Gura Ocniței, 33 pilote și 8 saci de detergent, iar Centrului de îngrijire și asistență din Găești, 50 cuverturi de bumbac și 8 pungi de detergent. Aceste acțiuni social-filantropice, în valoare totală de 4.500 lei, se constituie într-un îndemn pentru oameni și instituții ai comunității noastre locale de a se manifesta cu sensibilitate față de nevoile aproapelui, mai ales în această perioadă.

 

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI